Novinka na trhu - návleková nit DURAthread™

Návlekovou nit DuraThread ™ - novinku na trhu - vyvinuly zkušené a zasvěcené bižuterní designérky z Velké Británie, které mají desítky let zkušeností s výrobou skleněné bižuterie, korálkových šperků a šitých předmětů. Různé návlekové materiály používají denně a proto mají naprosto jasnou představu o tom, co od návlekové nitě požadovat.

Výsledkem 18 měsíčního vývoje je vysoce kvalitní výrobek, který je k dispozici za přijatelnou cenu díky jejich specifickým znalostem a dlouholetým zkušenostem v oboru.

Splendid Crystals s.r.o. je exkluzivním evropským distributorem DuraThread. Pokud máte zájem prodávat tento návlekový materiál ve svém kamenném nebo internetovém obchodě, kontaktujte nás na durathread@splendid.cz. Případně se zaregistrujte a nakupujte za velkoobchodní ceny přímo na našem B2B portálu - www.durathread.eu

Článek o niti DuraThread vyšel ve tvořivém časopise Korálki, kde najdete i první zkušenosti autorek tohoto časopisu s jejím použitím.

DURAthread ™ se může pochlubit následujícími vlastnostmi:

- má téměř nulovou pružnost

- má velkou odolnost proti oděru a přeřezání (to je zejména skvělé pro práci s korálky a perličkami s ostrými hranami, jako jsou Delicas a cínovky)

- je vyrobena ze 4 splétaných vláken z polypropylenu - vlákna nejsou svařena jako u nitě Fireline a proto je nit velmi měkká a flexibilní

- má pouze 0,08 mm v průměru - vejde se do jehel velikosti 10 a 12

- je extrémně pevná - vydrží zátěž 2,7kg. Je mnohem pevnější než Nymo nebo S-lon

Cívky s návlekovou nití DuraThread měří 58x12mm v obou návinech 100 metrů i 50 metrů, což z nich činí ideální velikost pro e-shop i pro kamenný obchod

Doporučení a tipy k použití návlekové nitě DuraThread

DuraThread je hybridní návleková nit, u které nejsou vlákna tepelně spojena jako u Fireline a je mnohem pevnější než Nymo nebo S-lon. Je velmi pevná a současně velmi flexibilní a měkká.

Nit DuraThread je velmi vhodná pro různé třásně a kusy, u kterých chcete dosáhnout měkkosti a ohebnosti. Pokud chcete tužší nebo rigidnější výsledek, jsou vhodnější Fireline nebo Nanofil.

Protože u DuraThread nejsou jednotlivá vlákna tepelně spojena, je velmi důležité používat velmi ostré korálkářské nůžky. Jejich použití zaručí pěkně utřižený konec, který se bude dobře navlékat. Při použití tupých nůžek bude konec roztřepený a bude se těžko navlékat do jehly.

DuraThread není navoskovaná a může být použita přímo ze špulky, nicméně povoskování před použitím pomůže zabránit případnému třepení a také pomůže snadnejšímu navlékání.

DuraThread má téměř nulovou pružnost a je skutečně velmi pevná. Je vyrobena ze čtyř spletených vláken z polyethylenu - termoplastické polymerové vlákno. Můžete ji velmi pevně utahovat a uzlíky se dělaji velmi snadno.

Nit DuraThread je velmi odolná vůči proříznutí a je tak velmi vhodná pro použití s perlemi s ostrými hranami, zejména Delica, cínovky a sluníčka.

Stejně jako u Fireline může při použití černé nitě občas dojít k mírnému zabarvení, které lze ale snadno odstranit mýdlem a vodou, případně může být minimalizováno povoskováním nitě.

Nit DuraThread můžete spojit uzlíkem tak, že ustříhnete volné konečky nití těsně u uzlíku, poté opatrně nahřejete zapalovačem a zbytky konečků upálíte. Zatímco je vlákno ještě horké, zmáčknete uzlík prsty a uzlík se pevně spojí.

Protože jednotlivá vlákna nitě DuraThread nejsou tepelně spojena je důležité neprošívat nit mezi vlákny, aby nedošlo k poškození nitě

Vyrobeno v Číně pro DURAThread ™

Registrovaná ochranná známka UK: UK00003358196

Přihláška ochranné známky USA č .: 88296608